Utorak, 16 Svibanj 2017 14:06

Općoj županijskoj bolnici Požega i Domu zdravlja Požeško-slavonske županije odobreno preko 40 milijuna kuna

U Požeško-slavonskoj županiji ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac potpisala je danas ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava za Opću županijsku bolnicu Požega, 35 milijuna kuna, i za Dom zdravlja Požeško-slavonske županije, 6 milijuna kuna. Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević zahvalio se ministrici Gabrijeli Žalac, ravnatelju SAFUa Tomislavu Petricu i pomoćnici ministra zdravstva Ružici Palić Kramarić te tom prigodom rekao:" Iznimna mi je čast potpisati danas ugovor o dodjeli bespovratnih 6 milijuna kuna Domu zdravlja Požeško-slavonske županije, ali i nazočiti potpisivanju ugovora Opće županijske bolnice Požega vrijednog 35 milijuna kuna. Projekti su to koji će znatno unaprijediti zdravstvenu skrb naših žitelja". Projekt Opće županijske bolnice "Zajedno do zdravlja"unaprijedit će zdravstveni sustav kroz poboljšanje pristupa i učinkovitosti dnevnih bolnica i dnevnih kirurgija. Projektom je obuhvaćena izgradnja i opremanje bolničkog objekta u kojem je smještena dnevna bolnica internističkih, kirurških i pedijatrijskih djelatnosti, jednodnevna kirurgija za sve kirurške djelatnosti uključujući i otorinolaringologiju, oftamologiju, ortopediju i urologiju te laboratorijska dijagnostika dnevne bolnice. Projektom "Dom zdravlja-centar zdravlja" koji je prijavila Požeško-slavonska županija unaprijedit će se kvaliteta pružanja primarne zdravstvene zaštite na području Požeško-slavonske županije. Projekt obuhvaća nabavku 56 vrsta odnosno 278 komada opreme za ordinacije primarne zdravstvene zaštite za Dom zdravlja i šest koncesionara. Ravnatelj bolnice prof. dr. Željko Glavić i ravnatelj Doma zdravlja Darko Puljašić zahvalili su se na dodjeli bespovratnih sredstava za svoje ustanove. Projekte je izradila Regionalna razvojna agencija Požeško-slavonske županije Panora. Potpisivanju ugovora, uz gore navedene,  nazočili su i zastupnik u Hrvatskom saboru Franjo Lucić, pomoćnik ministrice Davor Huška, zamjenik župana Željko Jakopović, direktorica Panore Senka Horvat te gradonačelnici i načelnici sa područja Požeško-slavonske županije.

Pročitano 4057 puta