Ponedjeljak, 15 Svibanj 2017 00:00

Završena još jedna energetska obnova škole

Danas je u Tekiću otvorena obnovljena Područna škola OŠ Mladost iz Jakšića.  Projekt je napravljen u suradnji Požeško-slavonske županije, Regionalne razvojne agencije Panora i OŠ Mladost Jakšić, a ukupna odobrena vrijednost projekta iznosi preko 500 tisuća kuna. Svečanosti otvorenja nazočili su brojni mještani Tekića, zastupnik u Hrvatskom saboru Franjo Lucić, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević i drugi. "Moja je odluka bila da nema ukidanja škola pa makar imale i jednog učenika. Iz tog razloga smo i krenuli s obnovom područnih škola, ovo je već sedma, i na tome nećemo stati. Ukidanjem škola nestaju i sela. Bez mladih obitelji, nema ni sela. Požeško-slavonska županija ima projekte za obnovu svih područnih škola vrijednosti 26 milijuna kuna i do sada je najuspješnija županija u povlačenju sredstava za školstvo" rekao je tom prigodom župan Tomašević.

Pročitano 4482 puta