Ponedjeljak, 15 Svibanj 2017 13:25

Odjelu pedijatrije donirana sredstva za kupnju medicinske opreme

Predstavnici Požeško-slavonske županije, općina i gradova sa područja županije donirali su danas 200 tisuća kuna Općoj županijskoj bolnici Požega za kupnju medicinske opreme za pedijatrijsku dijagnostiku astme i drugih plućnih bolesti kod djece. "U ime djelatnika pedijatrijskog odjela zahvaljujem  donaciji za kupnju uređaja koji u sebi kombinira dijagnostiku svih plućnih bolesti. Kroz naš odjel godišnje prođe oko 17 tisuća djece i od toga veliki broj sa bolestima dišnih puteva" rekao je tom prigodom prim.mr. sc. Vlado Drkulec, voditelj službe pedijatrijskog odijela. Ravnatelj bolnice prof. dr. Željko Glavić također je zahvalio u ime cijele bolnice. "Na temelju prijedloga svih gradonačelnika i načelnika odlučili smo učiniti nešto za našu bolnicu. Svjesni smo kako je svaki odjel bitan, ali svi smo ipak najsenzibilniji prema odjelu pedijatrije. Iznimno smo ponosni što smo mogli odvojiti dio sredstava kako bi našim najmlađim stanovnicima omogućili što bolju zdravstvenu skrb" rekao je požeško-slavonski župan Alojz Tomašević.

Pročitano 3966 puta