Srijeda, 10 Svibanj 2017 00:00

U Cerovcu otvorena obnovljena područna škola

U Cerovcu je danas otvorena obnovljena područna škola na čiju obnovu je utrošeno preko 335 tisuća kuna. Ravnatelj osnovne škole "Mladost" Boško Obradović tom prigodom je rekao:" Sveukupno imamo 350 učenika, a ovo je jedna od naših pet područnih škola. Prošle godine obnovili smo školu u Treštanovcu, danas ovu u Cerovcu i u ponedjeljak otvaramo školu u Tekiću. U ovoj školi imamo 11 učenika u dva kombinirana odjeljenja, ali nadamo se da će se taj broj već iduće nastavne godine povećati". Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević prisjetio se vremena kada se prijetilo da će se područne škole zatvoriti:" SDP-ov ministar znanosti gospodin Jovanović prijetio je kako će zatvoriti sve male područne škole jer su neisplative. Za njega nisu bile jer ne zna ni gdje je Cerovac, a ni gdje je naša županija. Tada sam rekao da neće biti tako i sve dok bude i jednog djeteta za njega će se održavati nastava. Naša županija izvukla je najviše sredstava za obnovu škola a nastavljamo s ulaganjem u školstvu jer bez školstva nema razvoja gospodarstva".

Pročitano 3885 puta