Petak, 28 Travanj 2017 13:04

Obilježena 25. obljetnica Obrtničke škole Požega

U Obrtničkoj školi Požega danas je povodom 25. obljetnice održan Croskills Roadshow- projekt koji promiče energetsku učinkovitost, osobito u kontekstu doprinosa građevinskog sektora ostvarivanju nacionalnih ciljeva energetske učinkovitosti i održivog razvoja. Ravnateljica škole Iva Šnajder istaknula je da su sudjelovali u organizaciji ovog događanja kako bi popularizirali građevinska zanimanja i samim tim zadržali mlade u našoj županiji. "Pokušavamo popularizirati zanimanje zidar obzirom je to jedno od šest deficitarnih zanimanja u graditeljstvu" izjavila je ravnateljica Šnajder. Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević čestitao je djelatnicima i učenicimma škole 25. obljetnicu te tom prigodom rekao: "Danas se sve češće čuje kako je teško pronaći posao s čim se slažem, ali isto tako čovjek mora znati što želi i može raditi. Potražnja za obrtnicima je sve veća i pogriješili smo što nismo više poticali obrtnička zanimanja poput zidar, tesar, krovopokrivač jer sve su to časna i vrlo potrebna zanimanja".

Pročitano 3240 puta