Petak, 31 Ožujak 2017 13:26

U Požegi se održava prva regionalna konferencija o Alzheimerovoj demenciji

U organizaciji Doma zdravlja Požeško-slavonske županije, Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest, Palijativnog tima LiPa i Centra za socijalnu skrb Požega u Požegi je danas počela prva regionalna konferencija o Alzheimerovoj demenciji. Predsjednik Hrvatske udruge za Alzheimerovu bolest dr. Ninoslav Mimica izrazio je zadovoljstvo što je Konferencija organizirana baš u Požegi: "Do sada smo imali osam međunarodnih kongresa o Alzheimeru no jako je bitno da cijela priča ode van Zagreba, da bude na terenu i ovo je izvrstan primjer kako to treba organizirati na lokalnom nivou". Zamjenik župana Ferdinand Troha potpisao je Globalnu povelju o Alzheimerovoj demenciji kao osnovi daljnjeg usavršavanja svojih javnozdravstvenih politika sa ciljem razvoja Požeško-slavonske županije kao demenciji prijateljske okoline. Ravnatelj Doma zdravlja Darko Puljašić rekao je kako je vrijeme da se prestanemo stidjeti i skrivati iza predrasuda jer su ovakave bolesti naša svakodnevica.

Pročitano 2579 puta