Srijeda, 08 Veljača 2017 00:00

Ministar Ćorić u radnom posjetu Požeško-slavonskoj županiji

Ministar rada i mirovinskog sustava dr.sc. Tomislav Ćorić bio je danas u radnom posjetu u Požeško - slavonskoj županiji. U Županijskoj vijećnici održao je sastanak sa saborskim zastupnikom Franjom Lucićem, županom Alojzom Tomaševićem, predsjednicima Županijske gospodarske i Županijske obrtničke komore, gradonačelnicima, načelnicima, predstavnicima regionalne i lokalnih razvojnih agencija te predstojnicama HZZ-a i HZMO-a. Na sastanku se razgovaralo o problemu nezaposlenosti u Požeško-slavonskoj županiji, nedostatku kvalificirane radne snage, zapošljavanju mladih i poticanju zapošljavanja kroz racionalno korištenje sredstava EU - suradnja Ministarstva rada i mirovinskog sustava i jedinica lokalne i regionalne samouprave. "U ovih nekoliko dana obišao sam slavonske županije i sve imaju problem nezaposlenosti, pogotovo kada su u pitanju mladi i dugotrajno nezaposleni. Na sastanku smo predstavili mjere politike aktivnog zapošljavanja za 2017. godinu koje će javnosti biti predstavljene za mjesec dana. Župana i njegove suradnike upoznali smo s našim mjerama u kandidiranju prema fondovima Europske unije za ovu godinu. Planiramo iskoristiti više od milijardu i pol kuna i jako nam je stalo da ta sredstva budu iskorištena na najbolji mogući način" rekao je tom prigodom ministar Ćorić. Župan Tomašević istaknuo je kako je za rješavanje problema nezaposlenosti vrlo bitno povezati znanost i gospodarstvo: "Problem nezaposlenosti u našoj županiji je jedan od ključnih problema. Kako bi to riješili moramo povezati znanost i gospodarstvo jer je srednjoškolsko obrazovanje ključ razvoja, od poljoprivrednih i obrtničkih do tehničkih zanimanja".

Pročitano 2801 puta