Subota, 14 Siječanj 2017 00:00

Tradicionalna običajna priredba "Ramsko silo"

Ramska zajednica iz Požege organizirala je 9. tradicionalnu običajnu priredbu “Ramsko silo” koja je okupila više od 400 posjetitelja i uzvanika u Jakšiću. Tradicionalnom druženju prethodila je svečana sveta misa u pleterničkoj župnoj crkvi sv. Nikole koju je predvodio ramski gvardijan fra Andrija Jozić u suslavlju s mjesnim župnikom i župnim vikarom. Na početku druženja sve goste i uzvanike pozdravio je predsjednik Ramske zajednice Požega Dragan Kapčević. Riječi pozdrava i dobrodošlice svima je uputio i župan Alojz Tomašević. U sadržajnom kulturno-umjetničkom programu tijekom cijele večeri nastupali su Zavičajni KUD Rama iz Pleternice, pod vodstvom Jure Vidakušića, HKUD “Slavonija” iz Jakšića, Sinovi Hercegovine iz Širokog Brijega (BiH) te glazbeni sastav Aurea Band pod vodstvom Dragana Kapčevića. Za dugogodišnji rad i doprinos u djelovanju Ramske zajednice Požega zaslužnim pojedincima uručene su zahvalnice i priznanja.

Pročitano 4082 puta