Srijeda, 28 Prosinac 2016 13:24

Okrugli stol „Sigurnost prometa na cestama u Požeško-slavonskoj županiji“

Danas u Županijskoj vijećnici, održan je Okrugli stol s temom Sigurnost prometa na cestama u Požeško-slavonskoj županiji. U raspravi su sudjelovali predstavnici Požeško-slavonske županije, UO za gospodarstvo i graditeljstvo, PU Požeško-slavonske županije, ŽUC-a, Hrvatskih cesta, Društva psihologa, JVP-a, Prekršajnog suda u Požegi, Autokluba Požega i medija. Tribina se sastojala od četiri teme: Prometna infrastruktura u Požeško-slavonskoj županiji; Kako spriječiti mlade da brzo voze; Zakon o sigurnosti prometa na cestama;te Uloga medija.
Zaključci Okruglog stola:-Potrebno je pojačati suradnju između PU Požeško-slavonske županije i jedinice lokalne samouprave održavanjem redovitih koordinacija, odnosno osnivanjem savjeta za sigurnost i pri tome će Županija biti koordinator za provođenje svih potrebnih aktivnosti. -Nadalje, ŽUC-u se predlaže da sukladno svojim mogućnostima i u suradnji s jedinicama lokalne samouprave naprave veći broj otresnica kako poljoprivrednici ne bi unosili blato na same prometnice. -Nadležnim službama uputit će se dopis u kojem  će se istražiti mogućnost da Glavicu građani dobiju na korištenje tijekom ljetnih mjeseci te se osmisli program za mlade vozače kao i program sigurne vožnje. -Srednje škole se obavezuju učenicima trećeg i četvrtog razreda, kroz nastavni proces ukazivati na opasnosti brzine te održavanje tematskih roditeljskih sastanaka; te za maturante održavati predavanja o štetnosti alkohola i razlozima zbog kojih mladi imaju potrebu dokazivanja i brze vožnje kao i posljedice takvog ponašanja u suradnji s MUP-om, Agencijom za odgoj i obrazovanje i udrugama koje se bave motorističkim sportovima. -Medijima će bit upućen prijedlog da taksi službama ponude povoljno reklamiranje za periode u kojima se konzumacija alkohola vrši u povećanim količinama. 

Pročitano 3263 puta