Srijeda, 21 Prosinac 2016 13:05

Prijem učenika, mentora i ravnatelja osnovnih i srednjih škola

U povodu božićnih i novogodišnjih blagdana Požeško - slavonska županija nagradila je učenike i mentore osnovnih i srednjih škola koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima i smotrama osvojili zapažene rezultate. Župan Alojz Tomašević primio ih je danas u Županijskoj vijećnici te im uručio zaslužene nagrade i priznanja. Iz osam osnovnih škola nagrađeno je trideset i dva učenika i trinaest mentora koji su zapažene rezultate postigli iz vjeronauka, tehničke kulture, sporta i umjetnosti. Zapažene rezultate imali su i učenici srednjih škola, njih četrdeset i dvoje i osamnaest mentora. Glazbena škola osvojila je brojne nagrade u pojedinačnom sviranju flaute i roga, u kategoriji tamburaških sastava te brass kvinteta i triu klavira i flaute. Luka Karadža, učenik Tehničke škole Požega, osvojio je 3. mjesto na Državnom natjecanju - Tehničar za mehatroniku. Učenici Obrtničke škole najbolji su odjevni tehničari, krojači i tesari u Hrvatskoj. Učenik Gimnazije, Mislav Perić, osvojio je 3. mjesto na Državnom natjecanju iz Fizike. Uz učenike Gimnazije u Požegi, učenici Katoličke gimnazije s pravom javnosti u Požegi dobili su priznanje za sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano. Na Državnom natjecanju u krosu, ekipno, učenici Poljoprivredne-prehrambene škole, Požega, osvojili su 3. mjesto.

Pročitano 3390 puta