Četvrtak, 15 Prosinac 2016 12:11

Umjesto domjenka župan darivao socijalno ugrožene obitelji

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević i ove godine je odlučio umjesto Božićnog domjenka darivati socijalno ugrožene obitelji sa područja županije kako bi im bar malo uljepšao Božićne blagdane. Danas je društvu gradonačelnika i načelnika župan Tomašević obišao obitelji iz Milanluga, Sesveta, Hrnjevca, Golog Brda, Drage, Drškovaca i Skenderovaca. Šesteročlana  obitelj Stjepana Stjepanovića živi u trošnoj kućici u Milanlugu. Četvero školaraca uči u jednoj prostoriji i, bez obzira na uvjete, jako su dobri učenici. Obitelj Bralić iz Sesveta živi bez primanja i u teškoj su situaciji. Nakon Milanluga i Sesveta, župan se uputi u Hrnjevac gdje je darivao obitelj Čatak sa jedanaestero malodobne djece. U Golom Brdu darivao je obitelj Ištvanić. Majka i otac obitelji su gluhonijemi i nezaposleni, ali unatoč tome djeca u školi postižu izvrsne rezultate. Njihov sin Nikola dobio je nagradu Općine Kaptol za postignute izvrsne rezultate u školi. Nakon Golog Brda župan je darivao deseteročlanu obitelj Kajan iz Drage, obitelj Jurković iz Drškovaca i sedmeročlanu obitelj Hlebec iz Skenderovaca. Uz to što su i majka i otac nezaposleni obitelj je stradala i u olujnom nevremenu ove godine kada im je pijavica odnijela krov s kuće. Sve obitelji župan Tomašević je darivao prigodnim darovima i novčanim iznosom od tisuću kuna. Sutra će župan darivati obitelji sa područja Pakraca i Lipika.  

Pročitano 3710 puta