Utorak, 13 Prosinac 2016 13:12

Potpisan ugovor o energetskoj obnovi Đačkog doma u Požegi

Danas je u Đačkom domu u Požegi potpisan ugovor o izvođenju radova za projekt energetske obnove Đačkog doma. Radove će izvoditi tvrtka Projekt inženjering iz Požege. Zgrade će dobiti novu izolaciju vanjskih zidova, bit će izmjenjena vanjska stolarija grijanih prostorija te postavljene toplinske izolacije zidova i stropne konstrukcije. Vrijednost projekta iznosi gotovo 1,5 milijuna kuna od čega su sredstva Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost oko 600 tisuća, Europska unija sudjeluje s oko 440 tisuća, dok će ostatak iznosa financirati Požeško-slavonska županija. Ušteda energije nakon izvedenih radova biti će oko 60%. Zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha istaknuo je kako je ovo tek jedan od potpisanih ugovora s kojim započinje provedba energetske obnove. Radovi će započeti kad se za to stvore vremenski uvjeti, a dovršetak se očekuje za 6 mjeseci.

Pročitano 3299 puta