Utorak, 06 Prosinac 2016 00:00

Ministrica regionalnog razvoja i fondova EU u radnom posjetu Požeško-slavonskoj županiji

Ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac sa suradnicima danas je posjetila Požeško-slavonsku županiju. Ministrica Žalac u Lipiku je potpisala ugovor za projekt "Integrirani program obnove kulturne baštine Lipika" te posjetila grad Pakrac.  U Županijskoj vijećnici Požeško-slavonske županije održala je radni sastanak sa saborskim zastupnikom Franjom Lucićem, županom Alojzom Tomaševićem, zamjenicima župana Željkom Jakopovićem i Ferdinandom Trohom, direktoricom razvojne agencije Senkom Horvat, gradonačelnicima i načelnicima sa područja županije. "Vrlo dobro sam upoznata sa problemima slavonskih županija jer i sama dolazim iz jedne od njih. Danas ćemo lokalnoj upravi prezentirati ono što planiramo raditi u 2017. godini kako bismo uputili krajnje korisnike na trenutno otvorene natječaje i one koji dolaze. Prezentirat ćemo i sve ono što u mandatu ove Vlade želimo provesti" rekla je tom prigodom ministrica Žalac. Župan Tomašević zahvalio je ministrici na dolasku i predstavio projekte koje Požeško-slavonska županija ima pripremljene i koji su u pripremi:" Danas ćemo ministrici predstaviti projekte na kojima se radi, kao što je investicija u Lipiku, kojom se želi razvijati turističke kapacitete te isto tako i projekt Kuća graševine i sve ostale projekte". Nakon radnog sastanka ministrica Žalac uputila se u Pleternicu na svečanost povodom Dana grada.

Pročitano 2999 puta