Četvrtak, 01 Prosinac 2016 00:00

Svečano obilježen Dan općine Jakšić

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima počelo je danas obilježavanje Dana općine Jakšić. Nakon odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima održana je Svečana sjednica Općinskog vijeća. Sjednicu je otvorio predsjednik vijeća Boško Obradović te naglasio kako su, iako u radu vijeća sudjeluje 13 vijećnika iz sedam stranaka, sve odluke donesene jednoglasno. Načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević svoje izlaganje bazirao je na onome što je učinjeno u proteklom razdoblju:" Bez obzira na sve naše bojazni, glavninu planiranoga uspjeli smo izvršiti. Na zadovoljstvo svih nas, pogotovo mladih obitelji, izgradili smo dječji vrtić vrijednosti oko 6,3 milijuna kuna. Danas vrtić pohađa 58 djece, zaposlena su četiri odgajatelja, ravnateljica, kuharica i spremačica. Nakon poplave 2014. godine s Hrvatskim vodama napravili smo procjenu nastalih šteta te su na osnovu toga ove godine Hrvatske vode u sanaciju vodotoka Vetovke i Kaptolke uložile  preko 800 tisuća kuna. Pono toga je napravljeno i puno toga se planira napraviti". Nazočnima su se obratili i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević i saborski zastupnik Franjo Lucić. Priznanja općine Jakšić ove godine su dobili: Marko Brnčić, Petar Logar, Antun Kelan-posthumno i NK Jakšić.

Pročitano 2948 puta