Utorak, 29 Studeni 2016 13:34

Osigurana sredstva za školsku prehranu djece u riziku od siromaštva

Danas je u Požeško-slavonskoj županiji predstavljen projekt "Obrok za 5". Nositelj projekta kojemu je cilj ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva podjelom hrane u školama je Požeško-slavonska županija. "Volio bih da se broj djece korisnika ovog projekta svake godine smanjuje što bi značilo poboljšanje standarda i životnih uvjeta. Apeliram i na druge korisnike i sudionike da djelujemo zajednički u ovakvim projektima i da budemo prijatelji djece. Zajedno s privrednicima i gospodarstvenicima, ali i drugim ljudima dobre volje pogotovo u vrijeme Adventa i nadolazećih blagdana, trebamo razmisliti ima li svako dijete onakav Božić kakav želi" rekao je župan Tomašević. Projektom Obrok za 5 osiguran je obrok u školi za oko 400 djece iz 14 osnovnih škola sa područja Požeško-slavonske županije. Projekt provodi Upravni odjel za društvene djelatnosti Požeško-slavonske županije uz tehničku pomoć Regionalne razvojne agencije Panora, a partneri projekta su Grad Požega i osnovne škole sa područja Požeško-slavonske županije.
Pročitano 3049 puta