Ponedjeljak, 07 Studeni 2016 13:25

Predstavnici Hrvatskog proljeća kod župana Tomaševića

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević primio je danas u svome uredu predstavnike Hrvatskog proljeća sa područja županije predvođene dr.sc. Antunom Lovrićem. "Ove godine obilježava se 45. godina od Hrvatskog proljeća. Požega je bila jedna od općina iz koje se širio masovni pokret, reformska vizija Hrvatske konačno dočekana 1991. godine. Iz velikog kontigenta ostla je mala skupina ljudi koji nose sjetu na progone Hrvata. Danas su ovdje sa mnom Stipe Čirko, Đuro Šulc, Josip Hurtiš, Augustin Raguž, Franjo Pavlović i Franjo Brezicki" rekao je dr. Lovrić. Župan Tomašević zahvalio im je na posjetu te naglasio kako će Požeško-slavonska županija prigodom obljetnice  biti izdavač knjige dr. Lovrića "Hrvatsko proljeće u Požegi". "Hrvatsku povijest može se podijeliti na razdoblje nakon 1945. godine, nakon 1971. i nakon 1991. godine kad je dosanjan hrvatski san" rekao je župan Tomašević.

Pročitano 2764 puta