Subota, 22 Listopad 2016 00:00

Svečano obilježena 25. obljetnica osnutka 123. požeške brigade

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Trgu 123. brigade u Požegi je danas započelo obilježavanje 25. obljetnice osnutka 123. brigade HV Požega. Brojna izaslanstva odala su počast poginulim hrvatskim braniteljima među kojima i Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske general Mladen Markač, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, zapovjedništvo 123. brigade, zapovjedništvo vojarne 123. brigade, požeško-slavonski župan Alojz Tomašević sa svojim suradnicima i saborskim zastupnikom Franjom Lucićem i predstavnici Hrvatskog generalskog zbora. U Katedrali sv. Terezije Avilske požeški biskup msgr. Antun Škvorčević služio je misu za sve poginule, nestale i umrle pripadnike 123. brigade. Nakon mise postroj 123. brigade svečanim mimohodom uputio se na Trg svetog Trojstva gdje je održan prigodni program. Prvi zapovjednik 123. brigade general Miljenko Crnjac zbog teške bolesti svečanosti nije nazočio, ali je pročitano njegovo pismo koje je uputio svojim suborcima. "Ja sam volio, volim je i uvijek ću voljeti našu Hrvatsku, iako se za ovakvu nismo borili ni ja, niti većina vas. Budite ponosni na ono što ste učinili, a ja sam ponosan što sam vas vodio i donosio teške odluke, a to bi i danas isto tako učinio" poručio je general Crnjac u svome pismu. Nazočnima su se obratili i gradonačelnik Vedran Neferović, požeško-slavonski župan umirovljeni general Alojz Tomašević, izaslanik ministra obrane brigadni general Siniša Jurković, ministar Tomo Medved i izaslanik predsjednice general Mladen Markač.

Pročitano 2914 puta