Srijeda, 05 Listopad 2016 13:14

Dan Požeško-slavonske županije u Grazu

U organizaciji Požeško-slavonske županije, Hrvatsko-austrijske trgovinske komore i Županijske gospodarske komore gospodarstvenici sa područja županije sudjelovali su danas na Danu Hrvatske u Grazu te predstavili mogućnosti gospodarskog razvoja i održali nekoliko sastanaka. Na početku stručnog skupa okupljenima su se obratili glavni direktor Raiffeisen Landesbanke Steiermark Martin Shaller, direktor Gospodarske komore Štajerske Karl Heinz Dernoscheg i zamjenik veleposlanice RH u Austriji. U uvodnim  izlaganjima pomoćnika ministra gospodarstva Ivana Sertića i direktorice za ekonomska istraživanja prikazane su projekcije sadašnjeg i budućeg ekonomskog stanja u Hrvatskoj. U panel diskusiji na temu mogućnosti ulaganja u RH sudjelovali su predstavnici Hrvatske i Austrije. Na kraju stručnog skupa uzvanicima se obratio požeško-slavonski župan Alojz Tomašević i u svome izlaganju predstavio gospodarske, turističke i kulturne potencijale kojima raspolaže županija. "Požeško-slavonska županije je moderna i konkurentna županija u kojoj se suvremena tehnologija isprepliće sa bogatom poviješću i očuvanim okolišem. Osnovne snage su bogati prirodni resursi poljoprivredne površine, šume, vode i kamen" rekao je župan Tomašević. U Grazu su se predstavili: Kutjevo d.d., Color emajl d.o.o., Plamen d.o.o., Spin Valis d.d., Zvečevo d.d., Magma d.o.o., Alles d.o.o., Zlatni lug, Elpos d.o.o., Grbić d.o.o., Orljava d.d., Oroz Pharm d.o.o., Ekstra Nova Lipik, Frutarija Lipik, Wiliams Požega, Mljekara BIZ, Udruga voćara, Ceco Kutjevo, Krauthaker, Poljogaj d.o.o., Malbee d.o.o., Šume Šugić Pakrac. 

Pročitano 3476 puta