Četvrtak, 08 Rujan 2016 00:00

Svečano obilježen Dan grada Kutjeva

Odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima kod središnjeg križa na groblju Svetog Marka u Kutjevu danas je započelo obilježavanje Dana grada Kutjeva. Nakon polaganja vijenaca služena je Sveta misa u Crkvi rođenja Blažene Djevice Marije, a potom Svečana sjednica Gradskog vijeća grada Kutjeva. Svečanoj sjednici nazočili su mnogobrojni uzvanici među kojima i ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Tomislav Tolušić, zamjenik ministra Davor Huška, saborski zastupnik Franjo Lucić i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. Na početku sjednice uzvanicima se obratila predsjednica Gradskog vijeća Josipa Miličević, a nakon nje gradonačelnik Josip Budimir:" S velikim ponosom ovdje pred vama ističem kako je u potpunosti saniran dug grada Kutjeva koji sam zatekao kada sam izabran za gradonačelnika u iznosu većem od 7 milijuna kuna. Da nije bilo tolikih dugovanja siguran sam kako bi investicije u razvoj našeg grada bile puno veće, ali i ovako smo uspjeli dosta toga napraviti: završena je izgradnja obilaznice vrijedna 2,6 milijuna kuna, radovi na kanalizacijskom sustavu u Bektežu vrijedni 2,7 milijuna kuna. Dugo očekivana rekonstrukcija glavne ulice u Kutjevu u završnoj je pripremnoj fazi na čemu posebno zahvaljujem Županijskoj upravi za ceste i županu Alojzu Tomaševiću". Na sjednici su uručena priznanja i zahvalnice velečasnom Tomi Mrnjecu, OPG-u Vjenceslava Hruške, velečasnom Marijanu Đukiću, LD Slavonac Kutjevo, prof.dr. Mireli Ribičić Penava, Mirku Cenbaueru i učenici Klaudiji Mahaček.

Pročitano 3170 puta