Četvrtak, 08 Rujan 2016 00:00

Otvoren vrtić u Jakšiću

Danas je u Jakšiću svečano otvoren dječji vrtić vrijedan 6 milijuna kuna. Svečanosti su nazočili mnogobrojni uzvanici među kojima i ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Tomislav Tolušić, zamjenik ministra Davor Huška, saborski zastupnik Franjo Lucić i požeško-slavonski župan Alojz Tomašević. "Napokon mogu reći da otvaramo ovaj prekrasni dječji vrtić i dajemo ga na korist mladima, djeci, kojih u ovoj općini, hvala dragom Bogu, ima. Vrtić je u potpunosti opremljen, ali što je najbitnije u potpunosti je i popunjen" rekao je načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević. Jakšićki vrtić prostire se na 840 kvadratnih metara i opremljen je prema svim standardima. Župan Tomašević čestitao je načelniku i mještanima općine:" Od srca vam čestitam jer vi ovdje u Jakšiću pokazujete kako se voli Domovina i jedna ste od nažalost rijetkih općina danas u kojima je natalitet u porastu. Djeca su najveće bogatstvo i temelj opstojnosti naše Hrvatske". Ministar Tolušić također je čestitao:" Mislim da imate sreće jer imate načelnika koji se bori za svoj kraj. Napraviti vrtić vrijedan 6 milijuna kuna s izvornim proračunom od 3 milijuna je jako hrabro i hvale vrijedno. Nemojte misliti da je ovo česta pojava u Hrvatskoj. Naime, imamo oko 500 općina u Hrvatskoj a ovo je tek treći vrtić koji se otvara u ovoj godini". Dječja skupina KUD-a Slavonija izvela je prigodni program, a vrtić je blagoslovio jakšički župnik Tihomir Bilešić. 

Pročitano 2925 puta