Nedjelja, 28 Kolovoz 2016 00:00

Svečanom povorkom otvoren Aurea fest Požega

Svečanom festivalskom povorkom u požegi je danas otvoren Aurea fest Požega. U povorci su sudjelovali konjogojske udruge iz Požege i Pleternice, udruge vinara i vinogradara iz Požege, Kutjeva i Kaptola te deset kulturno-umjetničkih društava. Otvorenju su nazočili požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnik grada Požege Vedran Neferović, direktor festivala Ivan Bunjevac i mnogi drugi. "Uvjeren sam da će se u ovih sedam dana, koliko traje festival, sklopiti nova prijateljstva i poslovne prilike jer Slavonija uvijek rado dočekuje svoje goste. Slavonija je uvijek bila i bit će ponosna bez obzira na sve tegobe, elementarne nepogode, uništavanja i devastiranja. U ovih tjedan dana pokažimo bar mali dio onoga što imamo, jer imamo uistinu puno, a o bogatstvu naše kulture i tradicije govori i ova današnja povorka" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Na svečanosti je za najgizdaviju šokicu izabrana Anamarija Mazal iz KUD-a Svilenka, najljepšu nošnju nosila je članica KUD-a Orljava Kristina Milković, a najbećarušom je proglašena marija Petrović iz KUD-a Berda. 

Pročitano 3449 puta