Ponedjeljak, 25 Srpanj 2016 07:41

Natjecanje orača Požeško - slavonske županije

U Jakšiću je održano tradicionalno 13. Natjecanje orača u kategorijama oranja premetnjaka i ravnjaka te u kategoriji oranja konjima. Natjecanje je otvorio požeško-slavonski župan Alojz Tomašević u nazočnosti zamjenika Željka Jakopovića, zamjenika gradonačelnice Pleternice Domagoja Katića, načelnika Općine Ivice Kovačevića, predsjednika županijske Udruge orača Branka Pilaša i predstavnika savjetodavne službe iz Požege. U tri kategorije nastupilo je 11 kandidata. „Prikaz oranja zemlje je čast i ponos Slavonije, Bogom dane zemlje koju moramo obrađivati bez obzira na sve nedaće od nevremena koje nam se događaju. Mi idemo dalje, želimo ovu slavonsku zemlju obrađivati jer nam je to garancija opstanka na ovim prostorima“ – rekao je župan Tomašević. Pobjednici natjecanja po kategorijama su; u kategoriji plug ravnjak Miroslav Bartolović iz Alilovaca, u kategoriji plug premetnjak Mijo Samardžija iz Biškupaca a u oranju konjima Vinogradarstvo Krauthaker. 

Pročitano 2679 puta