Četvrtak, 21 Srpanj 2016 13:38

Radovi na područnim školama u Kuzmici i Sesvetama

Područne škole u Kuzmici i Sesvetama dobile su novi izgled, odnosno obnovljene su na energetski učinkovit način. Škole su prijavljene u Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost na Pilot projekt energetske obnove zgrada i korištenje obnovljivih izvora energije u javnim ustanovama koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja. Fond će osigurati 80 posto bespovratnih sredstava, a Županija kao osnivač ostatak. Nositelj projekta je Požeško – slavonska županija, a prijavitelj Osnovna škola fra Kaje Adžića iz Pleternice. Župan je zajedno sa svojim zamjenikom Ferdinandom Trohom te gradonačelnicom Pleternice Antonijom Jozić i ravnateljem škole Hrvojem Galićem obišao radove koji se trenutno izvode. U Kuzmici, zgrada škole će dobiti novu fasadu, krov i stolariju te će se urediti i unutrašnost. U školi u Sesvetama stolarija je već promijenjena, pa će se sada urediti krov i fasada. Također će se postaviti instalacije koje su potrebne za grijanje na pelete te bi škola u Sesvetama i u Zagrađu bile prve dvije škole koje se griju na taj način.  

Tom prilikom župan je rekao da je ukupna vrijednost projekta preko milijun i pol kuna te kako je briga za objekte i životni prostor i dalje jedna od važnih karika razvoja i rada županije.

Pročitano 3071 puta