Četvrtak, 14 Srpanj 2016 09:30

Župan obišao stradala područja u olujnom nevremenu

Tijekom jučerašnjeg dana nastala je katastrofalna šteta uslijed olujnog vjetra, leda i grmljavine na području istočnog i središnjeg dijela Požeštine odnosno na području Požege, Kutjeva, Jakšića i Pleternice. Župan Alojz Tomašević uvjerio se u ogromne štete na obiteljskim kućama i gospodarskim zgradama te na ratarskim kulturama, posebno na duhanu i pšenici. Tom prilikom župan je obišao pogođena područja s gradonačelnikom Kutjeva Josipom Budimirom i načelnikom općine Jakšić Ivicom Kovačevićem. Ratarske kulture su na nekim područjima potpuno uništene od leda ili obilnih oborina koje su se zadržale na oranicama. „Štete se još uvijek zbrajaju, ali siguran sam kako će one biti višemilijunskog iznosa. Već sada sve ide u pravcu proglašenja elementarne nepogodne“ – izjavio je župan Alojz Tomašević. Zbog porušenih stabala za sav promet od 23 sata zatvorene su bile lokalne ceste Jakšić-Trapari i Lakušija-Rajsavac. Jakšićki vatrogasci uklanjali su stabla i granje s ceste, a uključile su se i druge vatrogasne ekipe koje su se stavile na raspolaganje stanovništvu. Zbog pokidane elektromreže bez opskrbe električnom energijom ostali su potrošači sjeveroistočnog dijela Požeštine, te dijela grada Požege.

Pročitano 3085 puta