Utorak, 12 Srpanj 2016 14:17

Svečano dodijeljene majstorske diplome

Obrtnička komora Požeško – slavonske županije organizirala je danas svečanu promociju majstora u Domu obrtnika na kojoj je dodijeljeno dvadeset i pet majstorskih diploma u deset zanimanja. diplome su dodijeljene za majstorska zvanja elektroinstalater, klesar, natkonobar, kuhar, soboslikar-ličilac, frizer, autoelektričar, stolar, zidar i automehaničar. „U našoj obrtničkoj komori do sada su zvanja stekla 444 majstora. To je najviši stupanj obrazovanja u strukovnom zanimanju i temelj razvoja. Uz sve negativne trendove i pad broja obrtnika, postoje pozitivni pokazatelji jer nema niti jedne osobe na Zavodu za zapošljavanje s majstorskim ispitom“ - rekao je Anto Bilobrk, predsjednik Obrtničke komore Požeško-slavonske županije. „Postati majstor u svom zanimanju je veliki uspjeh. Kada se prije za nekoga reklo da je „majstor“, cijela obitelj se time obilježavala. To je bila uvažavana i cijenjena osoba i svoj je posao radila na najvišim razinama“- izjavio je župan Tomašević. Svečanosti je bio nazočan i gradonačelnik Požege Vedran Neferović.

Pročitano 2906 puta