Ponedjeljak, 11 Srpanj 2016 14:08

Europski turnir Malbée Lipik 3X3 Challenger

U organizaciji Udruge LiBox i uz pomoć svih gradskih službi Grada Lipika, brojnih volontera i udruga, lokalnih poduzetnika i tvrtki proteklog vikenda u petak i subotu održan je Malbée Lipik 3X3 Challenger, prvi ovosezonski europski challenger turnir u uličnoj 3x3 košarci u sklopu FIBA World tour serije. Natjecanje je ove godine održano između Gradskih bazena i Dječjeg doma u Lipiku, a natjecalo se šesnaest ekipa s ukupno šezdeset i četiri igrača iz jedanaest država među kojima su bili igrači iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Francuske, Italije, Litve, Poljske, Rusije, Slovenije, Srbije i Španjolske. Finalna utakmica odigrana je u subotu navečer pred ispunjenim tribinama i više od tisuću gledatelja, a ekipa Al Wahda Novi Sad (Srbija) uvjerljivo je pobijedila ekipu Ecos Romari iz Viteza (Bosna i Hercegovina) s rezultatom 21:13. Obje momčadi su nastupom u finalu izborile pravo nastupa na Mastersu u Pragu. „Bit će vremena i mjesta pobrojati sve i svakoga tko je pomogao, no okvirno možemo reći kako je u organizaciju bilo uključeno više od stotinu ljudi“- izjavio je Ivan Pušćenik, predsjednik udruge Libox koji je pobjedniku turnira, novosadskoj ekipi uručio Trofej Dražena Petrovića, kojeg već devetu godinu u nizu organizator uručuje pobjedniku uz izričito odobrenje obitelji Petrović. Spektakularni sportsko turistički događaj svojim dolaskom obogatila je Biserka Petrović, majka Dražena Petrovića. Organizator je najkorisnijim igračem turnira, MVP-a proglasila Dejana Majstorovića iz pobjedničke ekipe, a pehar za najkorektniju ekipu pripao je sarajevskoj momčadi XXX Sarajevo. Ulična 3x3 košarka je najpopularniji urbani sport u svijetu koji bi 2020. godine trebao postati i olimpijski sport, a ljubitelji uličnog 3x3 hakla su u Lipiku imali prilike vidjeti dvadeset igrača koji su među pedeset najboljih u svijetu prema FIBA rankingu na 3x3 planetu.  Župan Alojz Tomašević uručio je pehar i medalje drugoplasiranoj momčadi iz Bosne i Hercegovine te je tom prilikom zahvalio svim natjecateljima što su posjetili Požeško  -slavonsku županiju čime su doprinijeli turizmu naše županije s obzirom da bi ovaj turnir ove sezone mogao biti najjači Challenger u svijetu. Turnir su posjetili mnoge poznate osobe među kojima su bili saborski zastupnik Franjo Lucić, gradonačelnik Lipika Vinko Kasana i mnogi drugi. Dvodnevni spektakl koji se već osamnaest godina održava u Lipiku završio je vatrometom i velikim koncertom grupe Plavi orkestar.

Pročitano 2951 puta