Nedjelja, 10 Srpanj 2016 17:02

Požeško-slavonsku županiju posjetili ministar Tomislav Tolušić i zastupnik u Europskom parlamentu Andrej Plenković

U Velikoj županijskoj vijećnici Požeško-slavonske županije danas je održan radni sastanak na kojem su sudjelovali ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Tomislav Tolušić i njegov pomoćnik Davor Huška, zastupnik u Europskom parlamentu Andrej Plenković i saborski zastupnik Franjo Lucić prilikom čega su predstavili program ministarstva i način rada u europskom parlamentu. Župan Alojz Tomašević okupio je sve načelnike, gradonačelnike i poduzetnike koji su imali priliku razgovarati o problemima svojih jedinica, njihovom napretku i povlačenju sredstava iz fondova Europske unije. „Ovaj sastanak je vrlo konstruktivan budući da naše ministarstvo ima dobru suradnju sa svim gradovima i općinama, a sve jedinice lokalne samouprave imaju puno projekata spremnih za financiranje iz EU fondova. Kao ministar iz Slavonije imam želju pomoći svima u Slavoniji i nadam se kako ćemo ubrzo prikupiti svu potrebnu dokumentaciju za izgradnju Studentskog doma u Požegi za koje je ministarstvo pripremilo dvadeset milijuna kuna. Tu je još puno projekata koji mogu doći u ovo područje i razvijati sve općine i gradove Požeško-slavonske županije“ – izjavio je ministar Tolušić. Nakon sastanka u Županiji ministar Tolušić i zastupnik u Europskom parlamentu Andrej Plenković sudjelovali su u otvaranju novih Gradskih bazena u Požegi. „Mislim da je to jedna velika dodatna vrijednost za stanovnike Požege i cijeloga kraja. Siguran sam da će i ono što se financira sredstvima domaćih kreditnih institucija, ali i cijela ova aktivnost koju radi Ministarstvo regionalnog razvoja pomoći da se i ta sredstva kvalitetno apsorbiraju te da u punini iskoristimo članstvo u Europskoj uniji za ravnomjeran regionalni razvoj što je osobito važno za Slavoniju i Požeško-slavonsku županiju" – rekao je zastupnik Plenković, kandidat za predsjednika HDZ-a koji se uz stranačke kolege priprema za predstojeće parlamentarne izbore. "Očekujem da u tom procesu iznađemo jednu novu snagu, energiju te da povratimo povjerenje birača HDZ-a vjerodostojnom politikom i ljudima. Nastojat ćemo iskoristiti ove mjesece da emancipiramo sve ono kvalitetno i pozitivno što je napravila Vlada“ - dodao je zastupnik Plenković. Nakon sastanka ministar Tolušić i njegov pomoćnik, zastupnici Plenković i Lucić, župan Tomašević i ostali uputili su se prema novim Gradskim bazenima u Požegi. „Živimo u vremenu kada svaka sredina teži ka napretku i stvaranju boljeg životnog standarda za svoje stanovnike što podrazumijeva normalno funkcioniranje pojedinih sadržaja u gradu koji će biti na raspolaganju građanima. Jer oni su ti koji svoj grad trebaju vidjeti kao pozitivan primjer napretka i razvoja, kako bi Požega, ne samo formalno, nego u punom smislu te riječi bila pravim europskim gradom. Zato smo odlučili preuzeti inicijativu i napraviti jedan iskorak u ovoj godini s investicijama poput ove koju danas otvaramo. Ovdje odgovorno tvrdim da je ovaj projekt itekako bio potreban gradu Požegi. Ovo prvo ulaganje nakon šezdeset i tri godine od kada je Požega dobila svoje bazene koje je vrijedno trinaest milijuna kuna i bilo ga je potrebno provesti zbog standarda i vremena u kojemu živimo, zbog naših sugrađanki i sugrađana, zbog naše mladosti u gradu i svih onih aktivnosti koje se dugi niz godina provode na Gradskim bazenima, a sada će ih biti moguće realizirati na ovom modernom objektu kojim ćemo se s pravom ponositi. Sada imamo bazene s najvišim stupnjem sigurnosti i higijene, bazene s odbojkaškim i košarkaškim terenima, s uređenom okolinom i drugim pripadajućim sadržajima. Kao i na nizu drugih gradskih objekata, podižemo standard i kvalitetu i ponašamo se odgovorno prema imovini i građanima Požege“ – rekao je gradonačelnik Požege Vedran Neferović naglasivši kako je preuzeo odgovornost za investiciju izgradnje bazena te je izrazio zadovoljstvo izvođačem radova, projektantima, nadzorom, službama grada Požege i svima koji su sudjelovali u izgradnji u pretekla tri mjeseca. Župan Alojz Tomašević čestitao je gradonačelniku Neferoviću, njegovim zamjenicima i svima koji su sujelovali na izgradnji novih bazena. „To je ostvarenje hrvatskog i požeškog sna u kojem će županije i njeni stanovnici uživati na što imaju pravo. Kada Slavonci ubiru plodove svoga rada na žitnim poljima imati će i mogućnost u slobodno vrijeme doći na ovakav prostor“ - dodao je župan Tomašević i rekao kako bi bilo dobro kada bi se turizam razvijao i na sjeveru županije odnosno kada bi se izgradili bazeni u Velikoj. „Rekreacija i sport je iznimno važna za razvoj mladih ljudi. Lijepo je kada mladi imaju priliku i ovdje u Slavoniji koristiti blagodati ovakvog sportskog centra koji je realiziran i u funkciji“ – dodao je zastupnik Andrej Plenković. Danas je na bazenima pripremljen bogat sportsko-zabavni program, turnir u košarci i odbojci na pijesku te koncert Lane Jurčević koji počinje u 18 sati.  Kupnjom današnje ulaznice po cijeni od 15 kn pomoći ćete u liječenju djevojčice Anamarije Bešlić iz Golobrdaca koja boluje od zloćudne bolesti.

Pročitano 4719 puta