Nedjelja, 03 Srpanj 2016 17:26

Ribarska večer u Vetovu

Sinoć je u organizaciji Sportsko ribolovnog društva Matiševac iz Vetova održana 2. Ribarska večer na Trgu sv. Vinka u Vetovu. Pokrovitelji Ribarske večeri su Požeško-slavonska županija, Turistička zajednica Požeško-slavonske županije, Grad Kutjevo i Turistička zajednica Grada Kutjeva, a u organizaciji su sudjelovale udruge s područja Vetova, vatrogasci DVD-a Vetovo, vinari, vinogradari, članovi NK Kamena iz Vetova i lovci. Bogat program i gastro ponudu okusilo je više od dvije tisuće posjetitelja prilikom čega su uživali u okusima ribljih specijaliteta, fiša, šaranu na rašljama kojih je ove godine pripremljeno tisuću komada. Zabavni program predvodile su tamburašice iz TS Garavuše, a osim njih svirali su mladi tamburaši KUD-a Poljadija iz Grabarja, TS Zlatni Vez, članovi Konjogojstvene udruge Vallis Aurea te KUD Baće iz Tenje. „Cijelo Vetovo živjelo je nekoliko dana s Ribarskom večeri, dok su sve pripremili, ali i taj dan kada je odigrana veteranska nogometna utakmica te streličarski turnir koji organizira Udruga Templara, priorat Požega, na kojoj su sudjelovale i gađale iz drevnog engleskog luka povijesne i viteške udruge u živopisnim srednjevjekovnim odorama. Zadovoljni smo s ovako velikom posjetom i time što smo mogli pružiti svim posjetiteljima naš fiš i šarana na rašljama“ – rekao je Ivan Marinclin, tajnik Sportsko ribolovnog društva Matiševac iz Vetova, predstavnik vodeće udruge u organizaciji manifestacije. Među mnogobrojnim posjetiteljima bio je i župan Alojz Tomašević koji je otvorio manifestaciju te uručio priznanja i pehare streličarima koji su u sklopu Ribarske večeri imali natjecanje. Prisustvovao je i načelnik Velike Vlado Boban te domaćin gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir koji se zahvalio svima koji su sudjelovali u organizaciji ove manifestacije čime doprinose većoj turističkoj ponudi Vetova i Požeško-slavonskoj županiji, nakon čega je gradonačelnik Budimir uručio priznanja najboljim vinarima koji su na zadnjoj degustaciji dobili najviše ocjene za šampionska vina, Branku Jakoboviću i Gojku Soldi. „Ovo je dokaz ako se želi i ako se hoće, može se sve. Možemo u svemu pobijediti, možemo imati najmlađeg gradonačelnika u Hrvatskoj, ali i najuspješnijeg gradonačelnika. Možemo imati i ova predivna druženja na ovim Ribarskim večerima. Možda Slavonija nije prostor za ribu, ali je dokaz da se to može održati u Vetovu i kada se spoje vinari i vinogradari, zajedništvo, ljubav i dobrota, a pogotovo u vrijeme kada su krenule žetve, kada se ubire plod vaših ruku i rada nakon vašeg napora onda se može sve i zajedno se družiti. Ovakva su druženja prilika da se ljudi sastanu kako bi svi mi zajedno bili pobjednici. Čestitam organizatoru, a Požeško-slavonska županija i grad Kutjevo podupire ovakve manifestacije jer želimo promicati kulturu i tradiciju ali i turizam jer mi imamo prostor na kojem imamo što pokazati ne samo Hrvatskoj već i svijetu – izjavio je župan Tomašević.

Pročitano 4225 puta