Subota, 25 Lipanj 2016 13:37

Sjećanje na hrvatske branitelje uz Dan državnosti RH

Obilježavajući 25. lipnja, Dan državnosti Republike Hrvatske koja ove godine slavi dvadeset i petu godinu svoga osnutka, na Trgu 123. brigade u Požegi polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća odana je počast svima koji su svoje živote ugradili u slobodnu i neovisnu državu Hrvatsku. Počast poginulim hrvatskim braniteljima odali su predstavnici braniteljskih udruga, Požeško-slavonske županije, gradova i općina, vojske, policije, Hrvatske demokratske zajednice te mnogi drugi. Ispred Požeško-slavonske županije vijenac su položili i svijeću zapalili župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović. Dan državnosti u Republici Hrvatskoj je blagdan koji se obilježava 25. lipnja, na dan kada je 1991. godine Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom. Do 2001. godine Dan državnosti se obilježavao 30. svibnja svake godine, u spomen na konstituiranje prvog višestranačkog Sabora 1990. godine.

Pročitano 2627 puta