Subota, 11 Lipanj 2016 00:00

Promocija fotomonografije 63. samostalne gardijske bojne Požega

Povodom 25. obljetnice osnutka 63. samostalne gardijske bojne Požega održana je promocija Fotomonografije i prisjećanja na 63. samostalnu gardijsku bojnu, prvu ratnu postrojbu Požeštine, autora umirovljenog bojnika Marija Kalana. Promociji su nazočili izaslanik predsjednice Kolinde Grabar Kitarović požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, izaslanik Ministra branitelja brigadir Stjepan Sučić, predstavnici Udruge roditelja poginulih branitelja i drugih udruga proisteklih iz Domovinskog rata, saborski zastupnik Franjo Lucić, gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić te mnogi drugi. "Kamen temeljac za stvaranje moderne hrvatske države je domovinski rat, ostvarili smo povijesni san naših predaka, a sada se uključimo i uredimo državu po mjeri čovjeka" rekao je prigodom obraćanja župan Tomašević. Autor knjige Kalan zahvalio je svima na suradnji i potpori u stvaranju ove vrlo važne fotomonografije.

Pročitano 2786 puta