Petak, 20 Svibanj 2016 00:00

Ministar poljoprivrede u radnom posjetu Požeško - slavonskoj županiji

Ministar poljoprivrede Davor Romić sa suradnicima posjetio je danas Požeško - slavonsku županiju. Župan Alojz Tomašević primio ih je u svome uredu te ih izvijestio o stanju u poljoprivredi i problemima sa kojima se poljoprivrednici susreću. Nakon prijema održana su dva radna sastanka, prvi na temu navodnjavanja sa predstavnicima Hrvatskih voda, a drugi na temu problemtike u poljoprivredi sa poljoprivrednim proizvođačima. "Ministarstvo poljoprivrede je jedno od najvažnijih za našu županiju. Danas smo imali mogućnost razgovarati, davati prijedloge i pitati, ali i dobiti konkretne odgovore. Dani su odgovori na ključna pitanja poput poplave, suše, navodnjavanja i projekata koje zajednički pripremamo, a posebice kada razgovaramo o sredstvima koja očekujemo iz ruralnog razvoja. Vjerujem kako ćemo u vremenu koje je ispred nas pronaći pravi model da sve što ovdje proizvedemo plasiramo na hrvatsko, ali i na svjetsko tržište" rekao je nakon održanih sastanaka župan Tomašević. Ministar Romić rekao je kako je iznimno zadovoljan današnjim sastancima pogotovo sa poljoprivrednim proizvođačima koji su iznijeli svoje probleme i iskustva sa terena. " Dotakli smo se svakog dijela poljoprivredne proizvodnje, a razgovarali smo na marginama i o drvno-prerađivačkom sektoru i šumarstvu kao značajnoj grani ove županije. Dobio sam inpute od udruga, koji su to problemi i na neki način ukazao što smjera napraviti Ministarstvo poljoprivrede kroz svoje strategije i konkretne poteze, kako vratiti život u ruralne prostore i u njima zadržati mlade ljude. Isto tako donijeli smo dvije važne odluke, potpomogli smo male poljoprivredne proizvođače sa ukupno 34,5 milijuna eura" rekao je ministar Romić. Nakon radnih sastanaka ministar Romić i njegovi suradnici u pratnji župana Tomaševića i zamjenika Jakopovića obišli su OPG Tomislava Čevapovića iz Jakšića i Vina Markota d.o.o. iz Pleternice. 

Pročitano 3457 puta