Srijeda, 13 Travanj 2016 14:47

Otvoren Centar zdravlja

U Zavodu za javno zdravstvo Požeško – slavonske županije zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha otvorio je „Centar zdravlja“, odjel na razini savjetovališta za promjenu životnog stila te prevenciju i liječenje prekomjerne tjelesne težine i pretilosti. Dr. Jasmina Kovačević, voditeljica Službe za javno zdravstvo predstavila je dva programa liječenja koja će se primjenjivati u Centru. Oba programa traju šest mjeseci, a svaki mjesec sadrži različitu temu. U prvom mjesecu pozornost se posvećuje gospodarenju vremenom i dogovoru za nastavak programa, drugog mjeseca liječenja uključuje se tjelovježba, kroz treći i četvrti pravilna prehrana i u zadnja dva mjeseca se vodi briga o mentalnom zdravlju. Prvi program se sastoji od šest posjeta u šest mjeseci te košta osamsto kuna, a besplatan je za sve osobe povišenog rizika dijabetesa tipa 2. Drugi program  sadrži petnaest susreta u pola godine i košta 2160 kn te je povoljniji za pedeset posto za bolesnike dijabetesa tipa 2. Popust za oba programa u iznosu od pedeset posto imaju umirovljenici, nezaposleni i studenti dok su oba programa besplatna za djecu. Osim fizičkog zdravlja Centar brine i o mentalnom zdravlju te je tom prigodom otvorena ambulanta za stres. Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Mato Matijević pozdravio je sve prisutne i zahvalio se Požeško – slavonskoj županiji na suradnji.

Pročitano 3362 puta