Četvrtak, 07 Travanj 2016 15:02

Održana županijska smotra učeničkih zadruga

U šetališnoj zoni u Požegi održana je Županijska smotra učeničkih zadruga, a najbolja zadruga prema glasovima povjerenstva je zadruga „Cucurbita“  OŠ Dragutina Lermana iz Brestovca koja će ove godine predstaviti našu županiju na Državnoj smotri učeničkih zadruga u Zagrebu. Drugo mjesto osvojila je zadruga „Lipa“ OŠ Lipik dok je treće mjesto zauzela zadruga „Neven“ OŠ Fra Kaje Adžića iz Pleternice. Ove godine su predstavljene i dvije nove zadruge, zadruga „Sv. Josip“ Katoličke osnovne škole u Požegi te zadruga „Banovac“ iz Pakraca. Zadrugari su i ove godine predstavili svoje proizvode među kojima su bili melem, sapuni, dezodoransi, balzam za usne, marmelada, masti, drveni proizvodi kao i proizvodnju prirodnog cijeđenog soka. Predstavnica pobjedničke zadruge „Cucurbita“ i organizatorica Županijske smotre učeničkih zadruga, učiteljica biologije Maja Davidović  rekla je kako zadrugari imaju zajednički cilj, pokazati kako stječu radne navike, kako  u svojim zajednicama uče poduzetničke vještine i brinući se o okolišu škole razvijaju odgovornost za ono što im je povjereno. Štandove sa svojim proizvodima izložili su i zadruge  Srednja škola Pakrac, „Pčelice“ OŠ Antuna Kanižlića iz Požege i „Per aspera ad astra“ iz Čaglina. Smotru zadruga otvorio je zamjenik župana za društvene djelatnosti Ferdinand Troha zaželivši im uspješan daljnji rad zadruga.

Pročitano 3875 puta