Četvrtak, 31 Ožujak 2016 21:42

Župan otvorio radove na novom filtarskom postrojenju u Kutjevu

U Kutjevu su danas započeli radovi na novom filtarskom postrojenju pitke vode čime će se dostići dvostruko veća protočnost vode od postojećeg postrojenja.  Vrijednost projekta je 2,36 milijuna kuna, a sufinancira se iz bespovratnih sredstava EU, Hrvatskih voda, tvrtke Tekija d.o.o. te Grada Kutjeva koji je osigurao zemljište za izgradnju postrojenja. „Novo filtarsko postrojenje zamijenit će sadašnje postrojenje koje je staro više od trideset godina te će imati kapacitet vode od dvadeset litara u sekundi. Ovim filtarskim postrojenjem osiguravaju se veće količine pitke vode iz izvorišta Kutjevačka Rika i potrošačima osigurava veću sigurnost i pouzdanost u opskrbi pitkom vodom. Projekt je značajan i za naselja koja nemaju dovoljne količine pitke vode, a dio vode dobivaju i stanovnici općine Čaglin“ – izjavio je Ante Kolić, direktor Tekije d.o.o. Postrojenjem će se upravljati i nadzirati iz centralne službe iz Požege, a invensticija je bitna i za budući razvoj gospodarstva. „Ovo je važan kapitalni objekt za grad Kutjevo, a ovakvim projektima dokazujemo kako lokalna i regionalna samouprava vodi brigu o zdravlju stanovnika. Do 2020. godine moramo se uskladiti s europskom direktivom te osigurati zdravstveno ispravnu pitku vodu vodoopskrbnog sustava koji obuhvaća pedeset i više stanovnika. Siguran sam kako ovakvi projekti neće biti zaustavljeni te će se naša županija i dalje zalagati za projekte na području vode, navodnjavanja i obrane od poplava“ – rekao je župan Alojz Tomašević koji je ujedno i otvorio radove.

Pročitano 3282 puta