Srijeda, 23 Ožujak 2016 13:36

Koordinacija župana s načelnicima, gradonačelnicima i Razvojnom agencijom Panora

U Velikoj vijećnici požeško – slavonski župan Alojz Tomašević održao je danas koordinaciju s načelnicima i gradonačelnicima naše županije te predstavnicima Razvojne agencije Panora. Tema koordinacije bila je sufinanciranje projekata u programu održivog razvoja lokalne zajednice Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU. Rok za podnošenje zahtjeva za sufinanciranje je 29. ožujka 2016. godine, a sufinanciraju se projekti čija je vrijednost indeksa razvijenosti ispod 100%. Program u cijelosti vrijedi četrdeset milijuna kuna, a Požeško-slavonska županija dobila je za sve projekte iznos od 2,1 milijun kuna. Podnositelj zahtjeva može podnijeti najviše dva zahtjeva, a jedan podnositelj zahtjeva može dobiti najviše kumulativni iznos sufinanciranja do milijun kuna. Projekt može biti dio investicije koji se kao jedna tehnička ili tehnološka cjelina provodi u tekućoj godini te mora imati važeći akt nadležnog tijela koji dozvoljava izvođenje planiranih aktivnosti na projektu, dakle građevinsku dozvolu i odgovarajuću potvrdu javnopravnog tijela. Korisnik bi trebao projekt završiti do kraja tekuće godine.

Pročitano 3150 puta