Subota, 12 Ožujak 2016 00:00

Svečano obilježen Dan grada Požege

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomen križa na groblju svetog Ilije te na Trgu 123. brigade u Požegi započelo je danas obilježavanje Dana grada Požege. Svečanoj sjednici Gradskog vijeća održanoj  u Gradskom kazalištu nazočili su izaslanik predsjednice RH požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, potpredsjednik Hrvatskog sabora Ante Sanader, saborski zastupnik Franjo Lucić, msgr. Josip Devčić te mnogi drugi. Sjednicu je otvorio predsjednik Gradskog vijeća Nino Smolčić, a o proteklih godinu dana govorio je gradonačelnik Vedran Neferović. "Protekla godina nije bila lagana. Zbog odluke Vlade RH o novoj raspodjeli poreza na dohodak ostali smo bez više od 4 milijuna kuna u proračunu. Vjerujem kako će nova Vlada raditi na pružanju boljih uvjeta za provedbu aktivnosti kojima su cilj planiranje i provedba programa namijenjenih razvoju jedinica lokalne samouprave" rekao je gradonačelnik Neferović. Izaslanik predsjednice Republike Hrvatske župan Alojz Tomašević čestitao je svim žiteljima Požege njihov dan u ime predsjednice Kolinde Grabar Kitarović i u svoje osobno ime. Na Svečanoj sjednici dodijeljena su priznanja i kolektivne nagrade. Kolektivne nagrade Grada Požege dobili su požeški HGSS, Opća županijska bolnica Požega, Elpos d.o.o. i NK Slavonija. Godišnje nagrade dodijeljene su Dragutinu Mihelčiću, Peteru Logaru i Mirku Čačiću te posthumno Verici Rebrini. Nagrade za životno djelo uručene su Tomislavu Witenbergu i prof. Vladimiru Vugrincu. Povelju humanosti dobila je Katolička osnovna škola u Požegi.

Pročitano 3827 puta