Petak, 11 Ožujak 2016 00:00

Ministar graditeljstva i prostornog uređenja posjetio Požeško - slavonsku županiju

Požeško - slavonsku županiju danas je posjetio ministar graditeljstva i prostornog uređenja Lovro Kuščević u pratnji savjetnice Kate Gojević. U Županijskoj vijećnici dočekali su ga požeško-slavonski župan Alojz Tomašević sa suradnicima, gradonačelnici i načelnici gdje su održali radni sastanak na kojemu su ministra Kuščevića upoznali sa problematikom s kojom se susreću. Nakon radnog sastanka u Županiji, ministar je u pratnji župana obišao Upravni odjel za gospodarstvo i graditeljstvo te Građevinsku inspekciju. Glavni razlog ministrova radnog posjeta Požeško - slavonskoj županiji bila je područna škola OŠ Mladost Jakšić u Treštanovcima koja se trenutno obnavlja. Načelnik općine Jakšić Ivica Kovačević, ravnatelj škole Boško Obradović, roditelji i djeca dočekali su ministra Kuščevića i župana Tomaševića te obišli radove na područnoj školi koju trenutno pohađaju tri prvašića. "Pohvalio bih župana, načelnika općine i ravnatelja škole što su se aplicirali na sredstva za projekat koji puno znači ne samo za školu, nego i za cijelo mjesto. Ja dolazim iz malog mjesta sa otoka Brača i znam koliko znači škola za razvoj mjesta" rekao je ministar Kuščević. Župan Tomašević zahvalio se svim mještanima i djeci na tako lijepom dočeku te tom prigodom rekao:" U županiji imamo 93 objekta koja smo pripremili i aplicirali za projekte energetske obnove. Pokretanjem obnove tih objekata pokrećemo i gospodarstvo i građevinski sektor". Vrijednost projekta obnove škole iznosi 365 tisuća kuna kojih sa 10 posto sufinancira Požeško - slavonska županija. Ministar Kuščević, župan Tomašević i načelnik Kovačević obišli su i radove na dječjem vrtiću u Jakšiću. 

Pročitano 3922 puta