Ponedjeljak, 07 Ožujak 2016 14:25

Požeško-slavonska županija partner na 4. Međunarodnom sajmu u Istri

Proteklog vikenda Požeško-slavonska županija bila je partner na 4. Međunarodnom sajmu „S klobasicom u EU“ održanom u  Svetom Petru u Šumi. Sajam je privukao veliki broj posjetitelja kao i izlagača iz Slavonije, Vojvodine, Mađarske, Slovenije i Italije, dok su našu županiju predstavili proizvođači voćnih rakija Šimić iz Požege, Udruga šljivara, med i medni proizvodi Prpić, vinarija Tandara te predstavnici sa svojim suhomesnatim proizvodima, obitelji Kundakčić iz Grabarja i Delorenci iz Pakraca. Svečanom otvorenju nazočio je ministar turizma Anton Kliman, saborski zastupnik Franjo Lucić, župan Požeško-slavonske županije Alojz Tomašević,  župan Istarske županije Valter Flego i župan Osječko-baranjske županije dr. sc. Vladimir Šišljagić. Na sajmu je održano natjecanje u četiri kategorije s više od osamdeset natjecatelja, a natjecali su se i predstavnici naše županije među kojima je bio i zamjenik župana Ferdinand Troha osvojivši zlato u kategoriji kulenova seka, dok je Stanko Raguž iz Velike dobio srebreno priznanje u istoj kategoriji. Milan Varešak iz Požeške Koprivnice dobio je srebro za specifičnu kobasicu od pilećeg mesa te OPG Thomas Heinz iz Donjih Emovaca koji su se također okitili srebrom. Nakon proglašenja pobjednika održano je natjecanje u pravljenju najbolje istarske kobasice na kojem su sudjelovali i predstavnici Požeško – slavonske županije pri čemu su osvojili drugo mjesto u konkurenciji dvadesetak timova.

Pročitano 4428 puta