Srijeda, 02 Ožujak 2016 00:00

Koordinacija župana s načelnicima i gradonačelnicima

Nakon dva mjeseca održana je koordinacija župana s načelnicima i gradonačelnicima, a glavna tema bila je trenutno stanje projekata i programa koje Požeško-slavonska županija ima u planu aplicirati prema Ministarstvu regionalnog razvoja i EU fondova. „Ove godine prema najavama iz Ministarstva regionalnog razvoja očekujemo znatnu količinu novca koja će biti plasirana prema projektima. Na žalost , zadnje dvije godine izgubili smo više od dvije milijarde kuna iz EU fondova koje više nikada nećemo moći povući i to je velika šteta za nas jer nismo novce uložili u gospodarstvo. Stoga su teme današnje Koordinacije projekti i programi koje Požeško-slavonska županija planira aplicirati prema Ministarstvu regionalnog razvoja, ali i sredstvima iz EU fondova. Druga bitna tema je razgovor o nedavno održanom Prvom požeškom gospodarskom forumu u Zagrebu“ izjavio je župan Tomašević. Sudionici Gospodarskog foruma u Zagrebu  bili su mladi Požežani koji su se pozicionirali i etablirali u visokom biznisu i upravljanju velikim sustavima te mogu biti poveznica za izlazak proizvođača naše županije na svjetsko tržište, ali i poveznica za dovođenje stranih investitora i kapitala u našu županiju. „Cilj nam je pokrenuti jednu novu marketinšku strategiju županije kojom bi se pripremili za Hrvatsku, Jadran, ali i zemlje EU s domaćim proizvodima. U tijeku je izrada Županijske razvojne strategije kao temeljnog dokumenta potrebnog za privlačenje europskih sredstava s ciljem predstavljanja i razvoja naših pet gradova i pet općina u sektoru poljoprivrede, industrije te konačno u turizmu“ dodao je župan Tomašević. Ovom prilikom župan je najavio i sudjelovanje Požeško-slavonske županije kao partnerske županije na međunarodnom sajmu „S klobasicom u EU“ koji se ovog vikenda održava u Svetom Petru u Šumi u Istarskoj županiji kamo odlazi i šest proizvođača kobasica, rakije i vina s prostora naše županije.

Pročitano 3621 puta