Srijeda, 02 Ožujak 2016 13:10

Održan sastanak Gospodarsko - socijalnog vijeća

Jučer je u Velikoj županijskoj vijećnici održan sastanak Gospodarsko - socijalnog vijeća pri čemu su razmotreni strateški projekti Požeško – slavonske županije u narednom razdoblju. Glavne smjernice sastanka bile su vodno gospodarstvo i akumulacija Kamenska s kojom bi se riješio problem suše, ali i problem poplava. Spomenulo se i bivše odmaralište Zvečevo koje je bilo biser ovog prostora. Razgovaralo se i o svinjogojstvu, prometnoj infrastrukturi te će se svi zaključci uputiti na nacionalno Gospodarsko socijalno vijeće. Dosadašnji predsjednik, zamjenik župana Željko Jakopović smatra kako GSV treba imati veći utjecaj jer je trenutno samo savjetodavno tijelo koje predlaže te nema nikakvu zakonodavnu moć unatoč tome što ga čine predstavnici vlasti, sindikata i veći poslovni subjekti s prostora cijele županije. Tijekom sjednice došlo je i do redovne rotacije na mjestu predsjednika te će slijedećih godinu dana tu funkciju  obnašati Jasna Bešlić, predstavnica sindikata.

Pročitano 3250 puta