Utorak, 01 Ožujak 2016 00:00

U Pakracu obilježena 25. godišnjica početka Domovinskog rata

Pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar - Kitarović danas je u Pakracu obilježena dvadeset i peta godišnjica početka Domovinskog rata. Obilježavanje je započelo Svetom misom za sve poginule i umrle hrvatske branitelje u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije. Nakon Svete mise sudionici su se Mimohodom pobjednika uputili prema groblju u Pakracu gdje su kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima brojna izaslanstva položila vijence i zapalila svijeće. Mimohod pobjednika, unatoč kišnom vremenu, ove godine bio je najbrojniji. Oko tisuću sudionika hodalo je ulicama Pakraca predvođeni hrvatskim braniteljem Zoranom Petrovićem iza kojeg su slijedili učenici OŠ "Braće Radića" Pakrac noseći zastave Republike Hrvatske. U mimohodu su sudjelovali izaslanik predsjednice RH umirovljeni general Mladen Markač, izaslanik predsjednika Vlade RH ministar Vlaho Orepić, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora saborski zastupnik Franjo Lucić, požeško - slavonski župan umirovljeni general Alojz Tomašević te mnogi drugi. Obilježavanje dvadeset i pete obljetnice početka Domovinskog rata u Hrvatskoj organizirala je Udruga hrvatske policije branitelja Pakraca i Lipika u suradnji sa gradovima Pakracom i Lipikom i Udrugom ratnih veterana 1. gardijske brigade Tigrova, podružnica Požeško - slavonske županije.

Foto: Compas

Pročitano 3180 puta