Srijeda, 24 Veljača 2016 11:16

Svečano obilježena 25. obljetnica djelovanja Doma za starije i nemoćne osobe Požega

Sinoć je povodom 25. obljetnice djelovanja Doma za starije i nemoćne osobe održan svečani kulturno-umjetnički program korisnika Doma, KUD Požeška dolina i HKUD Vijenac. Odlukom Upravnog odbora Republičkog fonda mirovinskog i invalidskog osiguranja osnovan je Dom za umirovljenike Požega koji je službeno otvoren 23.2.1991. Godine 2002. odlukom Ministarstva za poslove socijalne skrbi osnivačka prava nad Domom iz svoje nadležnosti prenose se na Požeško-slavonsku županiju te mijenja naziv iz Doma za umirovljenike Požega u Dom za starije i nemoćne osobe Požega. Glavne djelatnosti ove javne ustanove su obavljanje socijalnih usluga privremenog i dugotrajnog smještaja starih i teško bolesnih odraslih osoba te pružanje usluge pomoć u kući na području grada Požege i prigradskih naselja te na području općina Brestovac i Jakšić. „U veljači 2009. otvoren je novoizgrađeni odjel njege za teško pokretne i nepokretne osobe kapaciteta 57 korisnika, a cijeli Dom ima smještajni kapacitet za 188 korisnika o kojima skrbi 71 djelatnik. Tijekom ove godine u planu je nabavka novog namještaja za 21 dvokrevetnu sobu, a planirana su i dodatna ulaganja u energetsku učinkovitost objekta u iznosu od šest milijuna kuna“ –rekla je ravnateljica Ružica Alaber. Nazočnima se obratio i prvi korisnik 91-godišnji Rafo Lušić. Svečanoj proslavi obljetnice prisustvovao je i zamjenik župana Ferdinand Troha koji je svim korisnicima zaželio puno zdravlja i sreće, a ravnateljici i svim djelatnicima zahvalio na dosadašnjem, ali i budućem uspješnom radu uz čestitku povodom visoke obljetnice.

Pročitano 4343 puta