Utorak, 23 Veljača 2016 13:50

Ministarstvo poljoprivrede odobrilo Program potpora u poljoprivredi Požeško - slavonskoj županiji

Sukladno pozitivnom mišljenju Ministarstva poljoprivrede na nacrt programa Požeško - slavonske županije, godišnje se za de minnimis potpore u poljoprivredi planira utrošiti oko 530.000,00 kuna.  Potpore će se davati, između ostalog, za neposrednu subvenciju kamata na kredite u poljoprivredi, za kupovinu crnih slavonskih svinja, za sufinanciranje umjetnog osjemenjivanja krava, za sufinanciranje programa edukacije, stručnog osposobljavanja poljoprivrednika kao i za specifične aktivnosti koje pridonose razvoju poljoprivrede. Ulaskom Republike Hrvatske u Europsku uniju, naša poljoprivreda postala je dio Zajedničke poljoprivredne politike Europske unije. Prema nadležnim EU uredbama, korisnici programa u trogodišnjem razdoblju moći će ostvariti maksimalan iznos de minnimis  potpora u protuvrijednosti od 15.000 eura. Na temelju odobrenog Programa, Požeško- slavonska županija objaviti će javni poziv za dodjelu potpore. Prijavni obrasci biti će dostupni na internetskim stranicama županije, a prijave na natječaj u 2016. godini planiraju se primati najkasnije do kraja studenog, odnosno do utroška sredstava. Korisnici potpora su poljoprivredna gospodarstva (OPG) s područja Požeško-slavonske županije upisani u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava.

 

Pročitano 3179 puta