Srijeda, 17 Veljača 2016 14:27

Koordinacija vatrogasnih zajednica županija istočne Hrvatske

U Velikoj vijećnici Požeško – slavonske županije danas je održan sastanak  dužnosnika vatrogasnih zajednica županija. Raspravljalo se o financiranju projekta Europske unije Hrvatske vatrogasne zajednice „Ulaganje u informatičke resurse vatrogasnih organizacija u RH“ pri čemu se zahtjeva sufinanciranje tog europskog projekta u iznosu od 15 % sredstvima županijskih vatrogasnih zajednica s područja istočne Hrvatske te je donesen zaključak da se istočne županije obrate Vladi Republike Hrvatske kako bi taj iznos Vlada preuzela na financiranje. Drugi mogući izvor financiranja je zajednica županija Republike Hrvatske, a kao treći mogući oblik financiranja navodi se Ministarstvo regionalnog razvoja odnosno fond za sufinanciranje europskih projekata. Druga točka dnevnog reda bila je financiranje sustava uzbunjivanja vatrogasaca u RH pri čemu se sredstva financiranja planiraju zatražiti kao i kod prethodnog projekta te se želi promijeniti kriterij o podjeli troškova financiranja između županija i državne razine unutar Hrvatske vatrogasne zajednice. Kriterij po kojem bi se podijelili troškovi između regionalne i državne razine su broj intervencija, opremljenost i indeks razvijenosti određene županije. Na sjednici su prisustvovali zamjenici župana Ferdinand Troha i Željko Jakopović te je donesena odluka o obilježavanju 140. obljetnice Hrvatske vatrogasne zajednice koja će se obilježiti 7. svibnja 2016. u Zagrebu pod pokroviteljstvom predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović.

Pročitano 3023 puta