Ponedjeljak, 15 Veljača 2016 14:02

Suradnja između Požeško - slavonske i Istarske županije

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i njegov zamjenik Željko Jakopović održali su danas radni sastanak sa pročelnikom za poljoprivedu, šumarstvo, lovstvo, ribarstvo i vodoprivredu Istarske županije Milanom Antolovićem i načelnikom općine Sveti Petar u Šumi dr. Marijom Bratulićem sa suradnicima. Nakon sastanka održali su konferenciju za medije kako bi izvijestili javnost o dogovorenome. "Iznimna mi je čast ugostiti danas ovdje naše kolege i prijatelje iz Istarske županije jer imamo zajednički cilj, povezati gospodarstvo Istre i Slavonije. I dalje tvrdim da Slavonija može proizvesti sve ono što Jadran može potrošiti u turističkoj sezoni, ali i kroz cijelu godinu. Neka dva ministra, ministar poljoprivrede i ministar turizma, postanu prijatelji sa temom gospodarskog razvoja i tada će napokon Slavonija, sa svim svojim mogućnostima, biti u punoj funkciji. Danas smo dogovorili prvi oblik suradnje između Istre, odnosno općine Sveti Petar u Šumi, i Požeško - slavonske županije kroz Međunarodni sajam kobasice jer našim poljoprivrednicima i gospodarstvenicima želimo pomoći u ostvarivanju novih kontakata i suradnje" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Pročelnik za poljoprivredu Istarske županije Milan Antolović pozvao je sve zainteresirane proizvođače teških svinja na suradnju sa istarskim proizvođačima pršuta. "Zainteresirani smo osnovati proizvođačku organizaciju u jedinstveni klaster koji bi objedinio klaoničke proizvođače na području Hrvatske jer je, nažalost, hrvatsko svinjogojstvo na koljenima. Za istarski pršut potrebna je domaća sirovina i domaća svinja i ovim putem pozivam sve proizvođače svinja sa područja Požeško - slavonske županije na suradnju" rekao je pročelnik Antolović. O Međunarodnom sajmu kobasica koji će se održati u Svetom Petru u Šumi od 04. do 06. ožujka govorio je domaćin, načelnik općine dr. Mario Bratulić:"Ovo je već četvrti sajam i ove godine partner nam je Požeško - slavonska županija. Svake godine broj posjetitelja raste, a ove godine ih očekujemo preko deset tisuća". 

Pročitano 3065 puta