Ponedjeljak, 15 Veljača 2016 09:46

Održana švarglijada u Grabarju

Proteklog vikenda u Grabarju je održana tradicionalna 4. Švarglijada u organizaciji KUD-a Poljadija Grabarje i tjednika Kronika požeško-slavonska. U natjecateljskom dijelu priredbe natjecalo se 19 uzoraka švargla iz tri županije, Požeško-slavonske, Brodsko-posavske i Osječko-baranjske. Ocjenjivanje najboljeg švargla određivalo se ocjenom za izgled, boju,okus, miris i povezanost sastojaka švargla. Pobjednički odnosno šampionski švargl s najviše osvojenih bodova u izboru stručnog žirija napravio je Mario Horvat iz Požege. Osim šampionske titule dodijeljene su i brončane, srebrne i zlatne plakete. Ovogodišnji najljepši stol prema izboru žirija pripremio je KUD Orljava iz Pleternice, a prema glasovima posjetitelja u njihovom izboru za najbolji švargl pobijedio je Željko Begović iz Drškovaca. Predsjednik stručnog žirija bio je zamjenik župana Ferdinand Troha.

Pročitano 4015 puta