Četvrtak, 11 Veljača 2016 10:18

Proizvođači Požeško - slavonske županije na Međunarodnom festivalu gastronomije i turizma

Dvije slavonske županije, Požeško - slavonska i Vukovarsko - srijemska, organizirale su zajedničko predstavljanje na Međunarodnom festivalu gastronomije i turizma "Adriatic Gastro Show" koji se održavao od 03. do 06. veljače 2016. godine u Spaladium Areni u Splitu. Svaka županija predstavila se sa desetak proizvođača tradicijskih proizvoda od kulena, čvaraka, vina, likera, pekmeza pa do tjestenine, suhih šljiva i bučinog ulja. Požeško - slavonsku županiju predstavljali su OPG Kolundžić Goran, Vitis vinogradarstvo i vinarstvo, PG Kristić Katica, OPG Danica Toman, OG Tandara, Grbić d.o.o., OPG Antonija Zelenika, Ljubica Vido i Gojko Soldo. Posjetitelji festivala mogli su vidjeti 542 izlagača iz 12 zemalja što je 100-postotno povećanje broja izlagača u odnosu na prošlogodišnje premijerno izdanje. Međunarodni festival "Adriatic Gastro Show" obilježio je bogat program svakodnevnih gastronomskih prezentacija hotela i restorana, demonstracija specijalizirane opreme za ugostiteljstvo te stručnih skupova. 

Pročitano 3000 puta