Petak, 18 Prosinac 2015 14:06

Župan umjesto Božićnog domjenka darivao socijalno ugrožene obitelji

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević i ove je godine odlučio umjesto Božićnog domjenka darivati socijalno ugrožene obitelji sa područja županije kako bi im bar malo uljepšao Božićne blagdane. Anđelka Momirov Pašalić iz Stare Lipe živi u trošnoj kućici bez kupatila sa troje malodobne djece i starom majkom. Župan Tomašević, u društvu gradonačelnika Požege, saslušao je probleme te obećao pomoći prigodno darivavši djecu slatkišima, a obitelj novčanim iznosom. Nakon Stare Lipe župan je, u društvu načelnika općine, posjetio obitelj Damira Matišića iz Podgorja. U obitelji Matišić,uz roditelje, su troje malodobno djece i stara baka. Iz Podgorja župan se uputio u Jakšić kod deseteročlane obitelji Ament, a potom u Lipik, Pakrac i Gornje Gučane gdje je obišao obitelji Božidara Sabe, Stjepana Čalića i Antuna Augustinovića. Pri posjetu obiteljima županu su se pridružili načelnici Jakšića i Brestovca te gradonačelnik Lipika i zamjenica gradonačelnika Pakraca. Sve obitelji župan Tomašević darivao je prigodnim darovima i novčanim iznosom od tisuću kuna. 

Pročitano 3942 puta