Četvrtak, 29 Listopad 2015 12:39

Pozvane udruge da prijavljuju projekte

U Požeško - slavonskoj županiji danas je održana konferencija za medije na temu javnih poziva za humanitarno - socijalne udruge, udruge proistekle iz Domovinskog rata i predlaganje programa javnih potreba u kulturi. Javni pozivi biti će objavljeni sutra, 30. listopada 2015. godine, rok za prijavu je mjesec dana. "Bez obzira na probleme u proračunu sredstva neće biti smanjivana. Za Program javnih potreba u kulturi ona iznose 300 tisuća kuna, za humanitarno - socijalne udruge 170 tisuća kuna te za udruge proistekle iz Domovinskog rata 190 tisuća kuna" rekao je župan Alojz Tomašević. Pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Vesna Vlašić napomenula je kako će se financirati projekti, a ne hladni pogon i zamolila udruge da u potpunosti ispune prijavnice. Župan Tomašević na kraju je dodao kako Požeško - slavonska županija ima osigurana sredstva za troškove ogrjeva za socijalno ugrožene korisnike koji se griju na drva te ih pozvao da se prijave u svoje općine ili gradove kako bi ostvarili svoje pravo na naknadu za ogrjev. 

Pročitano 3380 puta