Ponedjeljak, 19 Listopad 2015 12:08

Maja Žepčević Matić proglašena djelatnicom godine u objektu kulturnog nasljeđa

U Gradskom muzeju u Požegi danas je održana Konferencija za medije povodom proglašenja ravnateljice muzeja Maje Žepčević Matić djelatnicom godine u kategoriji djelatnika u objektu kulturnog nasljeđa po izboru Hrvatske turističke zajednice. Ravnateljici Žepčević Matić čestitali su požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, gradonačelnik Požege Vedran Neferović, predsjednica TZ Požeško - slavonske županije Maja Jakobović i predsjednica TZ Požege Silvija Podoljak. Župan Tomašević tom prigodom je rekao:" Ova nagrada gospođi Žepčević Matić dokaz je da je uistinu čovjek ključ uspjeha. Bog nam je dao prirodu, dobre uvjete i na nama je da to iskoristimo na najbolji mogući način za boljitak svih nas. Gospođa Žepčević Matić najbolji je primjer kako se uz veliki rad, volju i entuzijazam i znanje na najbolji mogući način prezentira svoja županija". Ravnateljica Žepčević Matić zahvalila je na čestitkama i rekla kako je sve to zasluga i njenih suradnika:" Ovu nagradu moram podijeliti sa svima onima koji su u protekle četiri godine radili na originalnoj ideji da se kulturna nematerijalna baština prezentira kroz hranu, na projektu Muzej u loncu. Isto tako moram reći kako bi projekt odavno pokleknuo da nije bilo Grada i Županije koji su nam dali vjetar u leđa. Nagrade poput ove ohrabruju i one najveće pesimiste koji imaju sumnje u ovaj projekt". 

Pročitano 3420 puta